Ostatni ludzie Czarnobyla 2

"Ostatni ludzie Czarnobyla 2" opowiada o samosiołach, czyli staruszkach żyjących do dziś na terenach strefy zamkniętej, utworzonej po katastrofie w 1986 roku. Wielu z nich mieszka w drewnianych chatkach bez bieżącej wody, a niekiedy i bez energii elektrycznej w niemalże całkowicie opuszczonych wioskach. Pomimo trudnych warunków nie chcą wyjeżdżać. "Tu się urodziłam i tu umrę" - powtarzają.

Czarnol4s

Program Stand-up'owy Karola Kopca pt. "Czarnol4s", nagrany w klubie Hybrydy w centrum Warszawy. Oprócz nagrania występu na żywo, w filmie można znaleźć również fabularyzowane outro oraz intro pokazujące charakterystyczne widoki nocnej Warszawy.

Głosy Czarnobyla - Po trzech dekadach ciszy

Krótkometrażowy film wykonany dla Napromieniowani.pl w Czarnobylskiej Strefie Zamkniętej. Film przedstawia puszczanie muzyki z winyli pozostawionych w strefie, nieużywanych od ponad 30 lat. W filmie można znaleźć zarówno wiele zbliżeń jak i szerokich planów , które razem pokazują pełnie opuszczonych placów i budynków. Bardzo ważna była wiarygodna i czysta rejestracja dźwięku, który został nagrany kilkoma mikrofonami z różnych odległości od głośników. Do filmu stworzono również stylizowane napisy.

Gabinet

Występ na żywo grupy komediowej "Wytwórnia KDiT" nagrany w warszawskim klubie hybrydy. Całość nagrana na trzy kamery, chwytające występ na różnych planach.

Jeet Kune Do - Dariusz Waluś tribute to Bruce Lee

Film Jeet Kune Do wyprodukowany dla Dariusza Walusia, instruktora Krav Maga. Całość filmu miała być jednocześnie prezentacją idei i technik sztuki walki Jeet Kune Do stworzonej przez Bruce'a Lee. Film składa się z 3 głównych części. Pierwsza część to stylizowany pokaz historycznych nagrań szermierki i boksu. Druga część to mocno stylizowany wstęp, nagrany i obrobiony tak by jak największą uwagę zwracał ruch walczących. Trzecia część to pokaz technik JKD, całość została nagrana tak by za walczącymi panowała bezkresna czerń a pomimo tego ich ruchy były dobrze widoczne. Uzyskano to za pomocą odpowiedniego ustawienia oświetlenia oraz edycji komputerowej obrazu. Pomiędzy każdą techniką stworzono stylizowane przejścia by wyraźnie je od siebie oddzielić.

Ostatni Samotnik

Pierwszy, polski, niezależny, pełnometrażowy film Post-apo, w którym wykorzystano elementy Sci-Fi. Jest debiutem kinowym niezależnej wytwórni XBestCinema. Historia filmu rozpoczyna się od wydarzeń katastrofy w Czarnobylu. Przedstawiona tam strefa zamknięta otaczająca elektrownie wypełniona jest zabójczymi anomaliami i mutantami. Strefę przemierzają ludzie żądni zysku oraz przygód. Większość z nich nigdy nie opuści Zony...

Pół Wieku Poezji Później

Polski pełnometrażowy film fantasy w reżyserii Jakuba Nurzyńskiego, dostępny za darmo w serwisie YouTube. Jest to film niezależny, tworzony non-profit, osadzony w uniwersum Wiedźmina. Ze szkoły czarodziejek Aretuzy ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie Księgi Alzura. W pościg rusza Triss Merigold, z pomocą ma jej przyjść bard Jaskier. Jej losy krzyżują się z Lambertem, ostatnim wiedźminem na świecie, który szuka zemsty na Agaiusie, odpowiedzialnym za krwawy atak na Kaer Morhen. XBestCinema wykonało część efektów komputerowych w tym filmie.

Ostatni ludzie Czarnobyla

Ostatni ludzie Czarnobyla to dokument, który powstał w trakcie wyprawy pomocowej dla samosiołów zorganizowanej przez grupę Napromieniowani.pl. Przedstawia on życie ludzi, którzy nigdy nie pogodzili się z przymusową ewakuacją, którą zarządzono po katastrofie w pobliskiej elektrowni jądrowej. Żyją na skażonym gruncie pomimo zakazów i... zajmują się całkiem normalnymi rzeczami. Jedna babuszka jest przebojowa i chętnie przyjmuje gości, inna skromna, a jeszcze inna całkowicie zapomniana i samotna.
ul. Kapitańska 11
65-548 Zielona Góra
+48 533 282 607
xbestcinema0@gmail.com

Wszelkie prawa zastrzeżone XBestCinema © 2013 - 2021